KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14912101
nr 1491 2101
Stig Borglind
(1892-1965), Sverige
Oljemålning, Signerad, Stockholmsmotiv. Olja på duk, 53x46 cm, yttermått inklusive ram: 62x55 cm
Stig Borglind, svensk målare, grafiker född 1892, död 1965.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.400 kr
måndag 26 september 2022
kl 19:14:59
2.000 kr
2.200 kr
26 sep
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Stig Borglind
Läs mer om Stig Borglind